امروز

دوشنبه, ۲۷ اسفند , ۱۳۹۷

  ساعت

۲۲:۰۷ بعد از ظهر

سایز متن   /

 

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس؛ سید تقی نوربخش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در سی و سومین شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی استان کرمان که با حضور دکتر محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهور و جمعی از مسئولان این استان برگزار شد؛ با اشاره به اینکه تامین اجتماعی به عنوان یک سازمان سه جانبه متعلق به کارفرمایان، کارگران و بیمه شدگان فعالیت می کند، اظهار داشت: ایجاد تعامل با جامعه کارفرمایان یک الزام در سازمان تامین اجتماعی است و در شرایط ویژه اقتصادی این تعامل باید نزدیک تر شود.

وی افزود: در دولت دکتر روحانی ، دوره جدیدی از تعامل سازمان تامین اجتماعی با کارفرمایان آغاز شد . البته این تعامل کافی نیست و اما کارهای بزرگی در این زمینه انجام شده است.

نوربخش با بیان اینکه وظیفه تامین اجتماعی پوشش ریسک های نیروی کار مولد است، گفت : تامین اجتماعی سازمانی است که توسط کارفرمایان برای صیانت از نیروهای کار بنیان‌گذاری شده است.

وی اظهار داشت: مسئول اصلی تجهیز منابع در سازمان تامین اجتماعی کارفرمایان هستند و جای تقدیر دارد که با همکاری کارفرمایان منابع این سازمان تامین می شود و این همکاری گسترده آنها، حمیت و عرق ملی شان نسبت به کارگر و فضای کسب و کار کشور را نشان می دهد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی افزود: ٦ هزار و ٧٠٠ میلیارد تومان در اردیبهشت و خردادماه سالجاری ماهیانه در مصارف مختلف توسط این سازمان هزینه شده که  از مهمترین تعهدات می توان به ٤ هزار و ٥٠٠ میلیارد تومان مستمری و یک هزار و ٥٠٠ میلیارد تومان برای درمان اشاره کرد.

وی گفت: دغدغه ها و نگرانی‌های مختلفی در این نشست مطرح شد و استان کرمان و کشور در فراز و فرود تاریخی خود مسائل بزرگی دیده و پایمردی کرده است و به طور قطع با شرایط فعلی که یک جنگ تمام عیار اقتصادی است با ایجاد همدلی و تدبیر عبور خواهیم کرد.
وی به اجرای بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان اشاره کرد و افزود: این قانون به پیشنهاد سازمان تامین اجتماعی برای کمک به فضای کسب و کار اجرا شد و دیروز اجرای قانون بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان در سال جاری پایان یافت.

نوربخش از ابلاغ بخشنامه مشوق های کارفرمایی در دو هفته پیش خبرداد و تصریح کرد: سازمان تامین اجتماعی آمادگی تعامل با اتاق بازرگانی را به عنوان نماینده کارفرمایان را دارد تا بسیاری از مسائل طرفین حل شود .

نوربخش در ادامه این جلسه به موضوعات مطرح شده توسط کارفرمایان پاسخ داد.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد