امروز

دوشنبه, ۵ فروردین , ۱۳۹۸

  ساعت

۲۳:۲۷ بعد از ظهر

سایز متن   /

به گزارش ایرنا به نقل از بورس تهران، حسن قالیباف اصل ضمن تشریح جزئیات انتشار اوراق بدهی در بورس، اظهار داشت: طی هفت سال گذشته تعداد ۳۵ نوع اوراق در بازار بدهی عرضه شده که از طریق آن ۱۱ هزار میلیارد تومان برای شرکت ها، کارآفرینان و دولت تامین مالی شده است.
وی افزود: ارزش بازار اوراق در بازار بدهی بورس تهران به بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان رسیده است.
مدیرعامل بورس تهران اضافه کرد: ابزارهایی که در سال های گذشته مورد توجه بخش خصوصی و دولت قرار گرفته بازار بدهی است و اسفند ماه ۹۴ با تامین مالی پنج هزار میلیارد تومانی، بزرگترین تامین مالی دولت در بازار سرمایه از طریق بورس تهران برای صنعت نفت رقم خورد.
قالیباف اصل درباره افزایش سرمایه شرکت های بورسی نیز گفت: افزایش سرمایه نیز یکی از روش های تامین مالی برای شرکت های پذیرفته شده در بورس تهران است.
وی افزود: تعداد ۶۳۷ شرکت در فاصله سال های ۹۶- ۱۳۸۹ افزایش سرمایه داشتند و منجر به تامین مالی بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی برای این شرکت ها شد.
به گزارش ایرنا، شاخص بورس امروز (یکشنبه) ۳۱ تیر ماه با رشد ۵۳۵ واحدی نسبت به روز گذشته به رقم ۱۰۸ هزار و ۸۳۰ واحدی صعود کرد.
براساس معاملات امروز یک میلیارد و ۳۴۴ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش هفت هزار و ۳۱۰ میلیارد ریال در ۶۸ هزار و ۷۹۳ نوبت دادوستد شد.
طی ماه های گذشته، دولت توسعه بازار سرمایه و افزایش سهم بورس در تامین مالی پروژه های اقتصادی را در دستور کار قرار داد.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد