امروز

یکشنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۳۹۸

  ساعت

۲۲:۱۷ بعد از ظهر

سایز متن   /

رئیس اتاق اصناف ایران اعلام کرد که در راستای کنترل بازار در سطح خرده فروشی به دولت کمک می‌کنیم تا کالاهای اساسی با افزایش قیمت مواجه نشود و بازار، سالم سازی شود.

به گزارش ایسنا، پس از ابلاغ بسته جدید ارزی از سوی رئیس کل بانک مرکزی، ۲۵ قلم کالا تحت عنوان کالاهای اساسی مشمول ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی ابلاغ شد و رئیس جمهور نیز پیش از انتشار این فهرست در گفت و گوی زنده تلویزیونی تاکید کرده بود که قیمت این کالاها در بازار نباید افزایش یابد و دستگاه‌های نظارتی باید بر عرضه آن‌ها نظارت دقیقی داشته باشند.

برنج خارجی، گندم، گوشت قرمز منجمد (دام سنگین)، گوشت قرمز گرم (دام سبک) گوشت مرغ، تخم مرغ، کنجاله سویا، ذرت، جو، داروهای دامی ضروری، انواع کود شیمیایی، سموم تکنیکال شیمیایی، انواع بذر، شکر خام، روغن خوراکی نیمه جامد و مایع، روغن خام، حبوبات، ‌ انواع دانه‌های روغنی (سویا)، لاستیک سنگین، کاغذ چاپ و تحریر، کاغذ روزنامه، خمیر کاغذ، چای خشک خارجی، دارو و تجهیزات و ملزومات ضروری پزشکی و نهایتا ماشین آلات و تجهیزات تولیدکننده کالاهای اساسی مثل کمباین و نشاءکار برنج در ردیف کالاهای اساسی مشمول ارز ۴۲۰۰ تومانی قرار گرفتندکه بازار آن ها باید کنترل شود.

تامین کالاهای اساسی بر عهده دولت و تجار است

علی فاضلی – رئیس اتاق اصناف ایران – در باره جزئیات توزیع کالاهای اساسی و چگونگی نظارت بر بازار آن ها به ایسنا گفت: اولویت امروز کشور بر این است که ارز لازم برای واردات و تامین کالاهای اساسی را تحت پوشش قرار دهند که امر پسندیده و به جایی است، اما اتاق اصناف ایران در حوزه تامین و واردات نقشی ندارد.

وی افزود: در سطح خرده فروشی مکلف به کنترل بازار هستیم، اما با وجود اینکه برای اجرای درست این وظیفه به ابزار، امکانات و بودجه نیاز داریم، در این راستا در کنار دولت بازار کالاهای اساسی را کنترل خواهیم کرد و در حمایت از مصرف کننده و بنگاه های اشتغالزا قدم خواهیم برداشت.

رئیس اتاق اصناف ایران درباره اینکه بر اساس گفته های رئیس جمهور نباید کالاهای اساسی گران شوند، تاکید کرد: تامین کالاهای اساسی بر عهده دولت و تجار است و نظارت بر عرضه را اتاق اصناف در کنار دیگر دستگاه‌های نظارتی انجام می‌دهد تا سیستم عرضه و بازار آن‌ها سالم‌سازی شود.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد