امروز

پنج شنبه, ۳۰ خرداد , ۱۳۹۸

  ساعت

۰۰:۲۳ قبل از ظهر

سایز متن   /

به گزارش ایرنا به نقل از سازمان بورس و اوراق بهادار، در هفته منتهی به ۲۳ شهریورماه علاوه بر کانال‌شکنی آیفکس (شاخص فرابورس)، ارزش بازاری فرابورس نیز از ابتدای هفته ۱۲ درصد رشد کرد و بدین ترتیب میزان رشد ارزش بازار فرابورس از ابتدای سال ۹۷ به ۴۱ درصد رسید.
همچنین علاوه بر رشد حجم و ارزش مبادلات کل فرابورس، تمامی بازارهای فرابورس ایران در این هفته کاری معاملات مثبت و درنتیجه عملکردی سبز را رقم زدند.
در هفته ای که گذشت، پنج میلیارد و ۱۸۷ میلیون ورقه بهادار به ارزش ۳۰ هزار و ۹۸۰ میلیارد ریال خرید و فروش شد که حجم و ارزش این مبادلات نسبت به هفته گذشته به ترتیب ۲۹ و ۵۴ درصد افزایش یافت.
در بازار شرکت‌های کوچک و متوسط نیز شاهد افزایش حجم و ارزش دادوستدها بودیم به طوری که با مبادله ۱۳ میلیون و ۱۶۰ هزار سهم به ارزش ۷۳ میلیارد ریال، حجم و ارزش دادوستدهای این بازار نسبت به هفته قبل بیش از سه برابر شد.
معامله‌گران همچینی اقدام به خرید و فروش ۹۷ میلیون ورقه بهادار به ارزش ۱۶ هزار و ۲۲۱ میلیارد ریال در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس اقدام کردند و بدین ترتیب حجم و ارزش داد و ستدهای هفتگیِ این بازار نزدیک به ۵۰ درصد رشد کرد.
در این بازار، ۱۷ میلیون ورقه بدهی به ارزش ۱۴ هزار و ۴۸۴ میلیارد ریال، ۸۰ میلیون ورقه «صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله» به ارزش یک هزار و ۴۵۴ میلیارد ریال و ۴۳۰ هزار ورقه تسهیلات مسکن به ارزش ۲۸۳ میلیارد ریال تغییر مالکیت یافت که حجم و ارزش تمامی این مبادلات نسبت به هفته گذشته افزایش یافته است.

**عرضه۳۴ هزار و ۳۶۰ میلیارد ریال اسناد جدید خزانه اسلامی
از رویدادهای مهم هفتگی مربوط به بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس می‌توان به عرضه اسناد خزانه اسلامی (اخزا) در ۳ نماد معاملاتی «اخزا۷۰۵»، «اخزا۷۱۱» و «اخزا ۷۱۲» اشاره کرد که ارزش این دوره از اخزاها در مجموع ۳۴ هزار و ۳۶۰ میلیارد ریال است.
همچنین قرار بود در آخرین روز کاری هفته‌ای که گذشت اوراق «اخزا ۷۰۴» عرضه شود که مدیر عملیات بازار و اعضای فرابورس از موکول شدن عرضه این اوراق به شنبه ۲۴ شهریورماه خبر داد.
رصد ارزش معاملات خُرد صنایع فرابورسی نشان می‌دهد که ارزش معاملات خُرد بازار سهام به ۱۴ هزار و ۴۳۲ میلیارد ریال رسیده است که ۱۶ و ۱۵ درصد از این ارزش مبادلاتی به ترتیب به گروه‌های فلزات اساسی و محصولات شیمیایی اختصاص یافته است.
جایگاه‌های سوم و چهارم از نظر بیشترین سهم از ارزش مبادلات خرد صنایع فرابورسی را نیز گروه‌های فراورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته‌ای و پیمانکاری صنعتی در اختیار گرفتند.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد