امروز

شنبه, ۲۹ تیر , ۱۳۹۸

  ساعت

۰۰:۲۱ قبل از ظهر

سایز متن   /

کارگروه ویژه اقدام مالی اعلام کرد به زودی استانداردهای جهانی مقابله با پولشویی در حوزه ارزهای مجازی را صادر خواهد کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از کوین تلگراف، مارشال بیلینگسلا- رئیس کارگروه ویژه اقدام مالی گفت انتظار دارد استانداردهایی که در ماه اکتبر توسط این کارگروه معرفی شوند شکاف بین استانداردهای ضد پولشویی را بپوشاند. به گفته وی در نشست بعدی این کارگروه در ماه اکتبر در خصوص استانداردهایی که لازم است با توجه به ویژگی‌های ارزهای مجازی مورد بازبینی قرار بگیرند بحث خواهد شد و در خصوص اینکه این استانداردها توسط کشورهای مختلف چگونه باید اعمال شوند راهنمایی‌های لازم داده خواهد شد.

به گفته بیلینگسلا، استانداردهای مقابله با پولشویی کنونی در خصوص ارزهای مجازی ناکافی است و باعث شده تا در سطح کشوری و بین المللی، نوسانات بازارهای مالی تشدید شود. با وجود مخاطراتی که ارزهای مجازی دارند این طبقه از دارایی‌ها یک فرصت عالی برای نظام مالی ایجاد کرده‌اند.

در ماه ژوئن نیز کوین تلگراف خبر از آغاز کار قانون‌گذاری حوزه ارزهای مجازی توسط FATF را داده بود. این قوانین نسخه بروز رسانی شده قوانین سال ۲۰۱۵ این نهاد هستند. اندیشکده بلژیکی “بروگل” نیز در گزارشی خواهان قانون گذاری واحد جهانی در حوزه ارزهای مجازی شده و گفته است با توجه به ماهیت این ارزها که قانون‌گذاری را سخت می‌کند برای جلوگیری از سو استفاده ها از این ارزها لازم است، رویکردی واحد در سطح جهانی شکل گیرد.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد